Funkcjonariusze SOK ujęli 13-letnich chłopców układających przeszkodę na torze kolejowym

09.04.2021

Funkcjonariusze SOK ujęli 13-letnich chłopców układających przeszkodę na torze kolejowym

W Zielonej Górze na szlaku kolejowym Zielona Góra Główna - Nowogród Osiedle funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli trzech 13-letnich chłopców, którzy ułożyli przeszkodę na torze czynnym dla przejazdów pociągów. Był to znak kolejowy - sygnał baczność. Bezmyślna zabawa nieletnich mogła spowodować groźne skutki dla bezpieczeństwa w ruchu kolejowym.

We wtorek 6 kwietnia b.r. o godz. 19:10 dyżurna ruchu powiadomiła telefonicznie służbę dyżurną z Komendy Regionalnej SOK w Zielonej Górze, że maszynista pociągu PKP Intercity S.A. relacji Szczecin Główny - Wrocław Główny zgłosił o osobach postronnych układających przeszkodę na linii kolejowej nr 370. Niezwłocznie po otrzymaniu informacji na miejsce zdarzenia został wysłany patrol Straży Ochrony Kolei z Zielonej Góry i ujął trzech 13-letnich chłopców, którzy jak się okazało ułożyli na toku szyn wskaźnik W7 (sygnał baczność). Wskaźnik został zdjęty z szyn przez patrol SOK. Powiadomiono Komendę Miejska Policji w Zielonej Górze, oraz dyspozytora Zakładu Linii Kolejowych w Zielonej Górze, który na miejsce wysłał drezynę awaryjną celem zabezpieczenia elementu infrastruktury kolejowej . Ujęci nastolatkowie zostali przekazani funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze do dalszych czynności w tej sprawie.


Niezwłoczne przekazanie informacji do SOK przez maszynistę pociągu oraz dyżurną ruchu PKP PLK S.A. pozwoliło na błyskawiczną reakcję funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei i udaremnienie bezmyślnych i niebezpiecznych działań prowadzonych przez ujętych nastolatków.

RSS

Copyright 2021 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.