Funkcjonariusze SOK ujęli sprawcę usypu 5 ton węgla

19.05.2017

Funkcjonariusze SOK ujęli sprawcę usypu 5 ton węgla

W Katowicach 16 –latek otworzył drzwi wagonów pociągu towarowego, wysypując na tory węgiel. W efekcie powstał usyp około 5 ton miału węglowego. Sprawca został ujęty na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy SOK,  miał we krwi 1,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 18 maja br., o godzinie 5:25 rano w stacji Katowice Dąbrówka Mała. Patrol Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Katowicach zauważył nastolatka, który otwierał drzwi wagonów pociągu towarowego załadowanego węglem. Funkcjonariusze SOK natychmiast interweniowali i po krótkim pościgu ujęli sprawcę.

Do momentu ujęcia młody mężczyzna zdołał już dokonać usypu około 5 ton miału węglowego. Wiadomo też, że sprawca znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wysypanie węgla z wagonu jest często pierwszym krokiem, ułatwiającym kolejnym członkom grupy dokonanie kradzieży. Skradziony węgiel jest następnie sprzedawany na czarnym rynku. Na razie nie wiadomo, czy ujęty działał sam, czy też był członkiem zorganizowanej grupy utrzymującej się z kradzieży węgla. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi V Komisariat Policji w Katowicach.

RSS

Copyright 2018 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.