Funkcjonariusze SOK z Bytomia odzyskali 200 kg elementów metalowych

29.08.2017

Funkcjonariusze SOK z Bytomia odzyskali 200 kg elementów metalowych

Dziś w nocy podczas działań „Bezpieczny Szlak” Patrol Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Bytomiu zauważył czterech mężczyzn dokonujących kradzieży złomu pochodzącego z pociągu PKP Cargo. Podczas pościgu jeden ze sprawców próbował zaatakować funkcjonariusza SOK stalowym prętem. Został obezwładniony i ujęty przy pomocy środków przymusu bezpośredniego.

Do zdarzenia doszło w nocy z 28 na 29 sierpnia br. na szlaku Bytom Bobrek – Bytom Karb. Podczas działań prewencyjnych „Bezpieczny Szlak” funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zauważyli czterech mężczyzn zbierających złom, który poprzedniego dnia został zrzucony przez nieznanych sprawców z pociągu PKP Cargo.

Na widok patrolu SOK sprawcy kradzieży rzucili się do ucieczki. Funkcjonariusze SOK podjęli pościg za uciekającymi mężczyznami. Jeden z nich przy pomocy niebezpiecznego narzędzia próbował zaatakować funkcjonariusza SOK. Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia funkcjonariusz podjął decyzję o wykorzystaniu broni palnej oddając dwa strzały ostrzegawcze w powietrze. Po chwili napastnik został obezwładniony i ujęty.

Ujęci na gorącym uczynku sprawcy kradzieży 200 kg elementów metalowych pochodzenia kolejowego zostali przekazani w ręce funkcjonariuszy z I Komisariatu Policji w Bytomiu, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.