Funkcjonariusze SOK z Katowic odzyskali ponad tonę węgla

04.07.2017

Funkcjonariusze SOK z Katowic odzyskali ponad tonę węgla

Wczoraj wieczorem patrol Grupy Operacyjno Interwencyjnej z Komendy Regionalnej w Katowicach prowadził działania przeciw - kradzieżowe w stacji Knurów. Między godziną 18:00 a 21:00 ujęli łącznie 8 sprawców kradzieży węgla z pociągu towarowego. Funkcjonariuszom Straży Ochrony Kolei udało się odzyskać około 1150 kg miału węglowego.

3 lipca br. funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Katowicach przeprowadzili akcję przeciw - kradzieżową w stacji Knurów. Z analiz przeprowadzonych przez Komendę Regionalną wynikało, że pociąg towarowy relacji Knurów - Opole jest szczególnie narażony na kradzieże ze strony grup przestępczych, utrzymujących się z kradzieży węgla.

Około godziny 18:30 funkcjonariusze SOK zauważyli 4 mężczyzn, którzy zrzucali z wagonów węgiel i pakowali go do worków. Sprawcy kradzieży zostali ujęci na gorącym uczynku. Do chwili ujęcia mężczyźni zdołali zrzucić i załadować do worków około 700 kg węgla.

Podczas dalszych działań na terenie stacji, około godziny 20:00 funkcjonariusze SOK ujęli 4 kolejnych sprawców kradzieży, którzy zrzucili z wagonu i załadowali do worków około 450 kg miału węglowego.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Posterunek Straży Ochrony Kolei w Gliwicach.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.