Funkcjonariusze SOK z Tczewa ujęli sprawcę kradzieży na szkodę podróżnego

16.05.2017

Funkcjonariusze SOK z Tczewa ujęli sprawcę kradzieży na szkodę podróżnego

Wczoraj na Posterunek Straży Ochrony Kolei w Tczewie zgłosił się podróżny, któremu skradziono telefon. Funkcjonariusze SOK podjęli niezwłocznie działania, w wyniku czego sprawca kradzieży został ujęty, a podróżny odzyskał telefon.

W poniedziałek, 15 maja br., około godz. 12:00, na Posterunek SOK w Tczewie zgłosił się mężczyzna, który poinformował  funkcjonariusza służby dyżurnej,  że został mu skradziony telefon komórkowy. Mężczyzna  poinformował, że brak telefonu stwierdził kupując bilet, jednak samego momentu kradzieży nie zauważył. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei niezwłocznie podjęli działania  w celu zidentyfikowania i ujęcia sprawcy kradzieży.  Podczas przeglądu nagrań z monitoringu   poszkodowany podróżny wskazał osobę podejrzewaną o dokonanie kradzieży.   

W hali dworca patrol SOK ujął  mężczyznę wskazanego przez poszkodowanego. Wezwany na miejsce zdarzenia patrol Policji, po przeszukaniu podejrzanego  ujawnił przy nim skradziony telefon.

32 –letni sprawca kradzieży został przekazany do dyspozycji Komisariatu Policji w Tczewie. Skradziony telefon zwrócono właścicielowi, który udał się w dalszą podróż koleją.

RSS

Copyright 2018 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.