Funkcjonariusze SOK z Warszawy udaremnili próbę kradzieży kabli zasilających

02.01.2017

Funkcjonariusze SOK z Warszawy udaremnili próbę kradzieży kabli zasilających

Wczoraj na szlaku Pruszków - Grodzisk Mazowiecki trzech mężczyzn dokonało dewastacji kabla zasilającego. Ostatecznie do kradzieży nie doszło, bo na miejscu zdarzenia pojawił się patrol SOK z Warszawy, który powstrzymał złodziei.

W niedzielę rano ( 01 stycznia br.) funkcjonariusze SOK z Komendy Regionalnej w Warszawie dostali informację o trzech intruzach na szlaku Pruszków - Grodzisk Mazowiecki. Po chwili patrol SOK był już we wskazanym w zgłoszeniu miejscu.

SOK-iści pokrzyżowali plany złodziejom. Mężczyźni zdążyli jedynie przeciąć kable zasilające. Obawiając się funkcjonariuszy, ostatecznie zrezygnowali z kradzieży, pospiesznie podejmując próbę ucieczki. Na szlaku pozostawili nawet swoje narzędzia m.in. szpadel, łopatę i piłkę do metalu.

W nadziei na uniknięcie odpowiedzialności sprawcy ukryli się w pobliskich pustostanach. Dzięki pomocy naocznych świadków zdarzenia, funkcjonariusze SOK namierzyli i po krótkim pościgu ujęli jednego z podejrzanych o dewastację i próbę kradzieży kabla.

Mężczyznę wraz z dowodami rzeczowymi przekazano Policji z Milanówka. Sprawcy może grozić od 6 miesięcy do nawet 8 lat więzienia.

 

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.