Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei odzyskali skradziony telefon

11.01.2023

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei odzyskali skradziony telefon

W dniu 9 stycznia 2023 roku komendant zmiany w Komendzie Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Łodzi otrzymał telefoniczne zgłoszenie od pracownika ochrony dworca, że podróżna oczekująca na pociąg w stacji Łódź Fabryczna padła ofiarą kradzieży. Łupem ,,amatora cudzego mienia’’ padł telefon komórkowy. Skierowani na miejsce funkcjonariusze SOK ujęli 29-letniego kieszonkowca oraz odzyskali skradziony telefon. Nie odbyło się również bez zastosowania środków przymusu bezpośredniego.

W poniedziałek, 9 stycznia br. pracownik ochrony dworca Łódź Fabryczna powiadomił telefonicznie komendanta zmiany z Komendy Regionalnej SOK w Łodzi, że na peronie nr 2 stacji Łódź Fabryczna przebywa kobieta, której nieznany sprawca ukradł telefon komórkowy. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol SOK z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Łodzi.

Podczas zgłoszenia pracownik ochrony podał cechy charakterystyczne sprawcy, a także wskazał kierunek w którym zbiegł. Po kilku minutach funkcjonariusze SOK ujęli podejrzanego, odpowiadającego rysopisowi. Wobec agresywnie zachowującego się 29-letniego mężczyzny, mundurowi zmuszeni byli zastosować środki przymusu bezpośredniego. Odzyskany telefon funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zwrócili poszkodowanej.

Sprawcę kradzieży przekazano do dyspozycji przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z I Komisariatu Policji w Łodzi, celem dalszego postępowania.

RSS

Copyright 2023 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.