Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei udaremnili niebezpieczną zabawę nieletnich

31.03.2022

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei udaremnili niebezpieczną zabawę nieletnich

W dniu 28 marca 2022 r.  w stacji Bielsko Biała Lipnik funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli 15-latkę, która jechała na sprzęgu zaczepowym na końcu składu pociągu osobowego. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem nastolatka naraziła na niebezpieczeństwo swoje zdrowie i życie.

W poniedziałek, 28 marca br. dyżurny ruchu stacji Bielsko Biała Główna powiadomił dyżurnego zmiany Posterunku SOK
w Czechowicach Dziedzicach, że zwrotniczy przejazdowy zauważył osoby jadące na sprzęgu zaczepowym pociągu relacji Zwardoń – Katowice. Na trasę przejazdu pociągu niezwłocznie wysłano patrol funkcjonariuszy SOK z Posterunku
w Czechowicach Dziedzicach.

Po wjeździe pociągu do stacji Bielsko Biała Lipnik funkcjonariusze SOK stwierdzili, że trzy osoby nieletnie znajdują się na końcu składu pociągu. Na widok patrolu SOK amatorzy niebezpiecznej zabawy rzucili się do ucieczki. Po krótkim pościgu ujęta została 15-latka, która była sprawczynią niebezpiecznego incydentu. Nieletnia została przekazana wezwanym na miejsce funkcjonariuszom z Komisariatu I Policji w Bielsku Białej, celem prowadzenia dalszego postępowania.

Straż Ochrony Kolei przypomina, iż wszelkie bezmyślne zabawy nieletnich na obszarze kolejowym stwarzają olbrzymie zagrożenie dla ich życia i zdrowia.

RSS

Copyright 2022 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.