Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli agresywnego sprawcę kradzieży.

05.05.2022

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli agresywnego sprawcę kradzieży.

W dniu 29.04.2022r. podczas patrolu w stacji towarowej Ostrów Wielkopolski funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli sprawcę kradzieży 15. litrów etyliny. W trakcie interwencji mężczyzna zachowywał się agresywnie i próbował zaatakować mundurowych.

W piątek 29 kwietnia br. funkcjonariusze SOK w czasie patrolu w stacji towarowej Ostrów Wielkopolski Zachodni zauważyli dwie osoby postronne, usiłujące dokonać kradzieży etyliny z wagonów z cysternami. Funkcjonariusze SOK niezwłocznie podjęli interwencję ujmując jednego ze sprawców kradzieży wraz z 15. litrowym pojemnikiem napełnionym etyliną. Drugi mężczyzna zbiegł.

Podczas interwencji ujęty 39-latek zachowywał się agresywnie i próbował użyć gazu łzawiącego wobec funkcjonariuszy,
w związku z czym zostały użyte wobec niego środki przymusu bezpośredniego w postaci: siły fizycznej i kajdanek. Na miejsce zdarzenia wezwano patrol Policji wraz z technikiem kryminalistyki z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas oględzin przy 13 wagonach cysternach stwierdzono pozrywane plomby przy kranach spustowych.

Ujętego, wraz ze skradzionym mieniem przekazano funkcjonariuszom Policji z KPP w Ostrowie Wielkopolskim celem prowadzenia dalszego postępowania.

RSS

Copyright 2022 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.