Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli sprawcę wybicia szyby w pociągu

30.10.2017

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli sprawcę wybicia szyby w pociągu

Straż Ochrony Kolei sporządzi wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego dla 37 -letniego mężczyzny, który rzucał kamieniami w pociąg wybijając szybę okienną. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W piątek o około godziny 13:45 kierownik pociągu rel. Kołobrzeg – Kraków Główny musiał awaryjnie zatrzymać skład. Przyczyną było chuligańskie zachowanie mężczyzny, który stał obok torów i rzucał kamieniami w pociąg. Jeden z kamieni wybił szybę okienną, na szczęście w miejscu, gdzie nie było pasażerów. Po awaryjnym zatrzymaniu składu mężczyzna podbiegł do jednego z wagonów, otworzył drzwi i wszedł na pokład. Kierownik pociągu powiadomił Straż Ochrony Kolei.

Po przybyciu do stacji Ciechanów na mężczyznę oczekiwał już patrol SOK, który ujął wskazanego przez obsługę pociągu sprawcę chuligańskiego wybryku. Ujęty mężczyzna w rozmowie z funkcjonariuszami SOK przyznał się do popełnionego czynu. W związku z popełnionym wykroczeniem wobec mężczyzny zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Piasecznie.

RSS

Copyright 2018 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.