Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli sprawców rozboju

10.02.2021

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli sprawców rozboju

Dnia 05.02.2021 r. podczas parolu stacji Kutno funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli 3 osoby, które dokonały  rozboju na 43-latku. Sprawcy pobili mężczyznę i ukradli mu dokumenty.

W piątek 05.02.2021 r., około godziny 18:25 do funkcjonariuszy SOK patrolujących stację Kutno zgłosił się mężczyzna, który chwilę wcześniej padł ofiarą rozboju. 43- latek poinformował funkcjonariuszy, że na dworcu podeszło do niego dwóch mężczyzn i kobieta, prosząc o pieniądze. W momencie kiedy odmówił, jeden ze sprawców uderzył go w twarz, następnie wykręcili mu ręce i ukradli dokumenty. Poszkodowany mężczyzna podał rysopis sprawców oraz wskazał funkcjonariuszom kierunek ucieczki.

Patrol SOK niezwłocznie udał się we wskazanym kierunku. W trakcie penetracji terenu funkcjonariusze SOK zauważyli 3 osoby odpowiadające rysopisowi podanemu przez poszkodowanego. Mężczyźni w wieku 28 i 35 lat oraz kobieta w wieku 20 lat zostali ujęci oraz przekazani przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Zatrzymani sprawcy przyznali się do rozboju, a skradzione mężczyźnie dokumenty funkcjonariusze SOK odnaleźli w jednym z koszy na śmieci. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kutnie.

Za usiłowanie rozboju sprawcom grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

RSS

Copyright 2021 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.