Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Przemyślu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Medyce udaremnili przemyt papierosów bez polskich znaków akcyzy.

21.12.2018

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Przemyślu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Medyce udaremnili przemyt papierosów bez polskich znaków akcyzy.

W dniu wczorajszym w stacji kolejowej Medyka Towarowa funkcjonariusze SOK i SG udaremnili przemyt 500 paczek papierosów marki LM bez polskich znaków akcyzy o wartości rynkowej 6800 zł. Nielegalne wyroby tytoniowe zostały wyrzucone z pociągu relacji Odessa – Przemyśl.

Funkcjonariusze są coraz skuteczniejsi w wykrywaniu przemytu nielegalnego towaru. Wczorajsza akcja w Medyce to efekt wspólnych działań przemyskiej SOK i SG w Medyce.
20 grudnia br. funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Przemyślu wspólnie z  funkcjonariuszami Straży Granicznej w Medyce prowadząc działania mające na celu ujawnienie wyrzutów wyrobów akcyzowych z pociągu międzynarodowego relacji
Odessa – Przemyśl zauważyli około godziny 19:30 w stacji kolejowej Medyka Towarowa, że z ww. pociągu został wyrzucony worek po który podjechało samochodem osobowym dwóch mężczyzn. Następnie jeden z nich niezwłocznie udał się na nasyp kolejowy celem zabrania nieznanego pakunku. W związku z powyższym ww. mężczyźni zostali niezwłocznie ujęci, a następnie wylegitymowani. Przemytnikami okazali się obywatele Ukrainy. Podczas interwencji z powodu agresywnego zachowania się mężczyzn funkcjonariusze byli zmuszeni do użycia środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i kajdanek.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze Straży Granicznej w Medyce.

 

 

RSS

Copyright 2019 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.