Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ze Skierniewic udaremnili próbę kradzieży roweru

20.07.2021

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ze Skierniewic udaremnili próbę kradzieży roweru

W dniu 18.07.2021 r. funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei udaremnili kradzież roweru z parkingu rowerowego na stacji Skierniewice. Jeden z dwóch sprawców, ujętych przez funkcjonariuszy SOK, był dodatkowo poszukiwany przez Policję.

W niedzielę 18 lipca br. dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei zauważył na parkingu rowerowym stacji osobowej Skierniewice trzech mężczyzn, których zachowanie wskazywało na  możliwość usiłowania kradzieży roweru przypiętego do stojaka. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani funkcjonariusze SOK.

Na widok mundurowych mężczyźni rzucili się do ucieczki. Po krótkim pościgu, dwaj sprawcy 16-latek i 18-latek zostali ujęci przez funkcjonariuszy SOK.

W trakcie dalszych czynności ustalono, że ujęci mężczyźni zdążyli przeciąć linkę stalową, która zabezpieczała przed kradzieżą rower marki KROSS o wartości około 1200zł.

Przybyli na miejsce Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach ujawnili przy sprawcach nożyce do stali, klucze do kół, pałkę bejsbolową, młotek oraz kilka smartfonów. Ponadto, po sprawdzeniu mężczyzn w policyjnej bazie danych, okazało się, że ujęty 16-latek jest poszukiwany przez Policję.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Miejsca Policji w Skierniewicach.

RSS

Copyright 2021 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.