Gdańsk Główny: Kobieta w szóstym miesiącu ciąży miała 2,5 promila alkoholu

19.07.2018

Gdańsk Główny: Kobieta w szóstym miesiącu ciąży miała 2,5 promila alkoholu

Dziś rano podczas wspólnych działań SOK i Policji na dworcu Gdańsk Główny funkcjonariusze wezwali karetkę pogotowia do 31–letniej kobiety w 6 miesiącu ciąży. Miała we krwi 2,5 promila alkoholu.

Dziś, 19 lipca br. o godz. 5:35 na dworcu Gdańsk Główny wspólny patrol funkcjonariuszy SOK i Policji zauważył na peronie I kobietę, która odpowiadała rysopisowi osoby zgłoszonej jako zaginiona. Patrol przystąpił do czynności służbowych, które potwierdziły, że 31 –latka z Gdyni jest osobą poszukiwaną. Od kobiety czuć było wyraźną woń alkoholu. Ponadto oświadczyła, że jest w szóstym miesiącu ciąży.

Funkcjonariusze przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z tym, że jej stan mógł zagrażać życiu i zdrowiu dziecka funkcjonariusze wezwali na miejsce karetkę pogotowia, która przewiozła poszukiwaną do Szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku.

O zaginięciu kobiety poinformowała rodzina poszukiwanej. Z rozmowy przeprowadzonej z funkcjonariuszami wynika, że jest osobą uzależnioną od alkoholu i narkotyków. Dalsze postepowanie w sprawie prowadzi Komisariat Policji II w Gdańsku.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.