Gdańsk Główny – Podróżny z nielegalną bronią gazową

23.04.2019

Gdańsk Główny – Podróżny z nielegalną bronią gazową

Dnia 20.04.2019 roku (sobota) o godzinie 19:10 funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Gdańsku, ujęli 38 letniego mieszkańca Gdańska, który posiadał bez zezwolenia broń gazową. Teraz grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W sobotni wieczór podczas zabezpieczania przejazdu kibiców na stacji Gdańsk Główny do patrolu Straży Ochrony Kolei zgłosił się podróżny informując, że na peronie 3 na końcu składu pociągu z Wejherowa przebywa mężczyzna, który posiada broń podobną do P - 64. Na zakończenie dodał, że podróżny oddał kilka strzałów "na sucho" w podłogę pociągu.

Natychmiast funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei podjęli interwencję wobec 38 letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna na widok umundurowanego patrolu rzucił na podłogę pistolet gazowy ME 8 Detective kaliber 8 milimetrów, który od razu został zabezpieczony przez jednego z funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Po ustaleniu jaki pistolet posiada podróżny, okazało się, że ujęty nie posiada na broń stosownego zezwolenia. Wobec mężczyzny użyto środków przymusu bezpośredniego takich jak: siła fizyczna i kajdanki.

Sprawca wraz z zabezpieczoną jednostką broni został przekazany policjantom z II Komisariatu Policji w Gdańsku Śródmieście, celem prowadzenia dalszych czynności.

Zgodnie z kodeksem karnym, kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną podlega karze pozbawienia wolności nawet do 8 lat. (art. 263 § 2 kk.)

RSS

Copyright 2022 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.