Gliwice: fotopułapka zapobiegła kradzieży

19.07.2019

Gliwice: fotopułapka zapobiegła kradzieży

Dziś, o godz. 11:20 na szlaku kolejowym Zabrze –Gliewice, 46-letni mężczyzna wykopywał przy torach szafę kablową z przewodami. Proceder kradzieży przerwali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy błyskawicznie namierzyli sprawcę dzięki wykorzystaniu fotopułapki.

Dziś przed południem funkcjonariusz dyżurny z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Gliwicach zaobserwował na zainstalowanej na szlaku Zabrze-Gliwice fotopułapce podejrzaną osobę, która kręciła się przy torach. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol SOK.

Po chwili funkcjonariusze SOK byli już we wskazanym miejscu, gdzie zastali mężczyznę, który przy torach wykopał z ziemi szafę z przewodami telekomunikacyjnymi na odcinku 6 metrów, przygotowując się do kradzieży.

Wskutek szybkiej i sprawnej interwencji funkcjonariusze SOK ujęli sprawcę nim zdążył wyciąć miedziane przewody. Patrol SOK zabezpieczył przy ujętym łopatę, kilof i grabie.

Ujęty przez SOK 46-letni mieszkaniec Gliwic został przekazany do dyspozycji III Komisariatu Policji w Gliwicach do dalszych czynności.

RSS

Copyright 2019 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.