Grafficiarz ujęty przez funkcjonariuszy SOK z Warszawy

15.09.2017

Grafficiarz ujęty przez funkcjonariuszy SOK z Warszawy

Wczoraj o godzinie 4:30 na szlaku Warszawa Stadion – Warszawa Wschodnia funkcjonariusze SOK ujęli na gorącym uczynku sprawcę malowania graffiti. Jako dowody rzeczowe zabezpieczono 8 puszek farby, metalową drabinę, oraz aparat fotograficzny.

Do zdarzenia doszło w czwartek 14 września br. o godzinie 4:15. Funkcjonariusz dyżurny z Komendy Regionalnej SOK w Warszawie otrzymał zgłoszenie o podejrzanych osobach postronnych na torach między stacjami Warszawa Wschodnia – Warszawa Stadion. Natychmiast wysłano patrol interwencyjny.

O godzinie 4:30 patrol SOK ujął na gorącym uczynku sprawcę dewastacji, który malował graffiti na ekranach dźwiękochłonnych. Do chwili przybycia funkcjonariuszy mężczyzna zdążył zamalować 7 m² powierzchni ekranów. Przy ujętym zabezpieczono 8 puszek farby w aerozolu, aparat fotograficzny marki Olimpus, oraz metalową drabinę.

Funkcjonariusze SOK przekazali sprawcę dewastacji do dyspozycji Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.