Idzikowice: Funkcjonariusze SOK ujęli złodzieja

21.11.2018

Idzikowice: Funkcjonariusze SOK ujęli złodzieja

Patrol SOK z Posterunku w Idzikowicach na podstawie rysopisu sprawcy ujął złodzieja, który ukradł podróżnemu bagaż. Ujęty przyznał się do kradzieży, był pod wpływem środków odurzających.

Zdarzenie miało miejsce w pociągu z Olsztyna do Krakowa. 21 –letni mężczyzna podczas postoju technicznego pociągu w stacji Idzikowice ukradł podróżnemu bagaż po czym uciekł wyskakując z pociągu i oddalając się po torach. Poszkodowany podróżny natychmiast zgłosił zaistniałe zdarzenie na numer alarmowy SOK, podając rysopis sprawcy i rzeczy skradzionych.

Na miejsce skierowano patrol SOK, który w krótkim czasie ujął odpowiadającego rysopisowi mężczyznę. Z uwagi na agresywne zachowanie sprawcy, wskazujące na stan pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających funkcjonariusze użyli siły fizycznej i kajdanek. Przy ujętym zabezpieczono torbę podróżną zawierającą rzeczy osobiste i dokumenty zgodne z opisem zgłaszającego. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami SOK sprawca przyznał się do kradzieży.

Dzięki sprawnej interwencji patrolu SOK podróżny odzyskał swoje rzeczy. Ujęty 21-latek został przekazany do dyspozycji Komisariatu Powiatowego Policji w Opocznie, który prowadzi dalsze czynności.

Do dyspozycji podróżnych jest czynny całodobowo numer alarmowy SOK: 22 474 00 00

Przed udaniem się w podróż pociągiem warto zapisać go w telefonie.

RSS

Copyright 2019 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.