Interwencja SOK - podróżny zastraszony przy użyciu noża

08.07.2019

Interwencja SOK - podróżny zastraszony przy użyciu noża

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei podczas patrolu stacji Jaworzno-Szczakowa ujęli mężczyznę, który groził nożem podróżnemu.

Wczoraj (7.07.2019), podczas patrolu stacji Jaworzno – Szczakowa do funkcjonariuszy SOK podbiegł roztrzęsiony podróżny, który oświadczył, że przed chwilą grożono mu nożem.

Patrol SOK natychmiast podjął poszukiwania. Po krótkim czasie funkcjonariusze SOK zauważyli na przystanku PKS znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji PKP mężczyznę, którego wygląd odpowiadał opisowi, który przekazał funkcjonariuszom SOK poszkodowany.

Funkcjonariusze SOK  natychmiast ujęli podejrzanego mężczyznę. Jak się okazało był to 34-letni mieszkaniec Jaworzna. Podczas obszukania odzieży wierzchniej pod kątem niebezpiecznych przedmiotów funkcjonariusze SOK znaleźli przy ujętym nóż myśliwski, który zabezpieczyli jako dowód rzeczowy.

Patrol SOK przekazał ujętego mężczyznę wraz z zabezpieczonym dowodem rzeczowym funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie do dalszych czynności.

RSS

Copyright 2019 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.