Katowice: sprawca brutalnego pobicia podróżnego w rękach Straży Ochrony Kolei

10.07.2019

Katowice: sprawca brutalnego pobicia podróżnego w rękach Straży Ochrony Kolei

Dziś w nocy na stacji w Katowicach funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli 20-letniego mężczyznę – sprawcę brutalnego pobicia podróżnego. W trakcie oczekiwania na przyjazd karetki pogotowia pobity 34-latek z poważnymi obrażeniami głowy dostał ataku padaczki. Funkcjonariusze SOK udzielili mu pierwszej pomocy.

Dziś, o godz. 2:00 w nocy podczas patrolu stacji osobowej PKP Katowice funkcjonariusze SOK zauważyli leżącego mężczyznę z widocznymi obrażeniami głowy. Na podstawie informacji uzyskanych od naocznych świadków zdarzenia funkcjonariusze SOK ustalili, że leżący mężczyzna został brutalnie pobity. Na podstawie uzyskanego rysopisu sprawcy funkcjonariusze SOK w krótkim czasie  ujęli sprawcę pobicia, który nie zdążył jeszcze oddalić się z miejsca zdarzenia. Jednocześnie wezwali na miejsce karetkę pogotowia ratunkowego oraz patrol Policji.

W trakcie oczekiwania na przyjazd karetki pogotowia poszkodowany mężczyzna doznał ataku padaczki i utracił przytomność. Funkcjonariusze SOK przystąpili niezwłocznie do udzielania pierwszej pomocy. O godz. 2:18 przybyło pogotowie ratunkowe, poszkodowany został hospitalizowany.

Ujęty przez SOK mężczyzna to 20-latek z Siemianowic Śląskich – obecnie znajduje się w dyspozycji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, która prowadzi dalsze czynności.

RSS

Copyright 2019 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.