Kibice – chuligani w rękach Straży Ochrony Kolei

31.10.2017

Kibice – chuligani w rękach Straży Ochrony Kolei

Wczoraj wieczorem w stacji Gdańsk Zaspa funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli dwóch kibiców Lechii Gdańsk, którzy w pociągu wyładowywali swoją frustrację po przegranym meczu z Koroną Kielce.

Do zdarzenia doszło wczoraj podczas zabezpieczenia przejazdu kibiców piłkarskich powracających z meczu Lechia Gdańsk – Korona Kielce. Podczas postoju na stacji Gdańsk Zaspa funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zauważyli jak jeden z kibiców wyrzuca przez otwarte drzwi wagonu jarzeniówki oświetleniowe. Sprawca dewastacji został obezwładniony i ujęty przez funkcjonariuszy SOK.

W tym czasie drugi z kibiców zaciągnął hamulec bezpieczeństwa, by uniemożliwić odjazd pociągu ze stacji. Patrol SOK ujął sprawcę zerwania hamulca, a obsługa pociągu dokonała koniecznych napraw, by móc kontynuować jazdę.

Po przybyciu do stacji Gdańsk Główny funkcjonariusze SOK przekazali ujętych sprawców chuligańskiego zachowania przybyłemu na miejsce patrolowi z Komendy Powiatowej Policji Gdańsk Śródmieście, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

Ujęci przez Straż Ochrony Kolei mężczyźni to kibice Lechii Gdańsk, którzy tego dnia przegrali u siebie z Koroną Kielce 5:0.

RSS

Copyright 2018 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.