Kielce: dwóch 19-latków rozkradało budynek lokomotywowni

18.12.2018

Kielce: dwóch 19-latków rozkradało budynek lokomotywowni

Dziś w nocy funkcjonariusze SOK ujęli dwóch 19-latków – sprawców kradzieży wyposażenia lokomotywowni. Złodzieje włamali się do budynku, wycieli palnikami rury centralnego ogrzewania, przewody aluminiowe oraz tablice rozdzielcze.

Do kradzieży doszło w nocy z 17 na 18 grudnia br. Funkcjonariusze SOK patrolując stacje Kielce Herby zauważyli podejrzane osoby, które przy pomocy palników gazowych wycinały wyposażenie znajdującej się nieopodal lokomotywowni. Na widok patrolu sprawcy zaczęli uciekać.

Funkcjonariusze SOK podjęli pościg w wyniku którego w krótkim czasie ujęli dwóch 19-latków. Następnie zabezpieczyli dowody rzeczowe oraz sporządzili dokumentację z miejsca kradzieży.

Sprawcy wyłamali drzwi wejściowe oraz wycieli rury centralnego ogrzewania, przewody aluminiowe oraz tablice rozdzielcze ze skrzynkami. Zabezpieczono także dwa samochody osobowe w których znajdowały się łomy, młotki, wyciągarka oraz palniki z butlami gazowymi.

Patrol Straży Ochrony Kolei przekazał ujętych sprawców kradzieży z włamaniem wraz z dowodami rzeczowymi funkcjonariuszom z Komisariatu Policji 2 w Kielcach, gdzie trwają dalsze czynności w sprawie.

RSS

Copyright 2019 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.