Kierowca pod wpływem narkotyków ujęty przez Funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

25.03.2021

Kierowca pod wpływem narkotyków ujęty przez Funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

W dniu 21.03.2021 r. o godzinie 22:20 Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Szczecinie podczas patrolu szlaku Gryfino – Dolna Odra zauważyli pojazd, którego kierowca zachowywał się nietypowo, zapalał na przemian światła drogowe i awaryjne. Na widok mundurowych mężczyzna próbował zbiec odjeżdżając z miejsca zdarzenia. Okazało się, że jest pod wpływem narkotyków.

W niedzielę tj. 21 marca br. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei podczas pełnienia służby w patrolu zmotoryzowanym zauważyli samochód marki Opel Signum zaparkowany przy szlaku kolejowym, w miejscu niedozwolonym. Kierowca pojazdu dziwnie się zachowywał, zapalając na przemian światła drogowe, awaryjne oraz mijania, co wzbudziło podejrzenia mundurowych. Funkcjonariusze SOK podjęli interwencję udając się w kierunku samochodu. W tym samym czasie mężczyzna gwałtownie ruszył próbując zbiec z miejsca zdarzenia.

Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg za kierującym. W czasie ucieczki auto zatrzymało się. Jak się okazało w samochodzie zabrakło paliwa. Funkcjonariusze ujęli uciekiniera. W trakcie prowadzonych  czynności kierujący pojazdem zachowywał się agresywnie i irracjonalnie twierdząc między innymi, że jest prezydentem i policjantem.

Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze z  Komisariatu Policji w Chojnie ustali, że ujęty 32-letni mężczyzna znajduje się pod wpływem środków odurzających. Podczas przeszukania samochodu odnaleziono woreczek strunowy, w którym znajdowała się marihuana.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Policji z Komisariatu w Chojnie.

RSS

Copyright 2021 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.