Kieszonkowcy ujęci przez Straż Ochrony Kolei

14.11.2018

Kieszonkowcy ujęci przez Straż Ochrony Kolei

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK ujęli na gorącym uczynku trzech sprawców kradzieży bagażu w pociągu relacji Przemyśl – Szczecin. Dzięki sprawnej interwencji SOK podróżny odzyskał swoje rzeczy o wartości około 2 300 zł.

Dzisiejszej nocy funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei prowadzili działania przeciw-kradzieżowe w pociągach pod kryptonimem „Bezpieczna Podróż”.

Nad ranem w pociągu ze Szczecina do Przemyśla trzech kieszonkowców ukradło śpiącemu podróżnemu bagaż. Czyn ten nie umknął uwadze czujnych funkcjonariuszy SOK, którzy ujęli złodziei na gorącym uczynku.

W bagażu znajdowały się cenne przedmioty – Sprzęt elektroniczny i biżuteria o łącznej wartości 2 300 zł. Skradzione przedmioty wróciły do właściciela, a sprawcy zostali przekazani do dyspozycji II Komisariatu Policji w Krakowie, gdzie trwają dalsze czynności w sprawie.

Jak się okazało, ujęta grupa kieszonkowców to „starzy znajomi” funkcjonariuszy SOK – byli już wielokrotnie ujmowani i karani za kradzieże kieszonkowe.

„Bezpieczna Podróż” to kryptonim regularnych działań Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK w pociągach nocnych. Funkcjonariusze zapewniają bezpieczeństwo podróżnym pełniąc służbę w strojach cywilnych.

RSS

Copyright 2019 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.