Kieszonkowiec schwytany przez Straż Ochrony Kolei

04.12.2017

Kieszonkowiec schwytany przez Straż Ochrony Kolei

W nocy z piątku na sobotę funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli kieszonkowca, który w pociągu rel. Świnoujście – Warszawa okradł trzech podróżnych na łączną kwotę około 1 500 zł. Ujęty przez patrol SOK mężczyzna został przekazany Policji, a odzyskane pieniądze zwrócono właścicielom.

Podczas patrolu nocnego pociągu rel. Świnoujście – Warszawa Wschodnia do funkcjonariuszy SOK zgłosiło się trzech podróżnych, którzy oświadczyli, że właśnie zostały im skradzione pieniądze. Patrol natychmiast podjął czynności służbowe zmierzające do wykrycia i ujęcia sprawcy kradzieży. Po chwili kieszonkowiec był już w rękach funkcjonariuszy SOK.

Po przybyciu do stacji Poznań Główny ujęty mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom z miejscowego komisariatu Policji. Podczas przeszukania ujawniono gotówkę różnych marek na łączną kwotę 1 500 zł. Nominały oraz banknoty odpowiadały opisom osób poszkodowanych. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat Policji Poznań –Wilda.

Straż Ochrony Kolei prowadzi zintensyfikowane działania przeciw-kradzieżowe w pociągach. Składy pasażerskie patrolowane są we dnie i w nocy nie tylko przez umundurowanych funkcjonariuszy SOK, lecz także przez specjalne grupy operacyjno - interwencyjne działające w ubraniach cywilnych.

RSS

Copyright 2018 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.