Koluszki: Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei udaremnili rozbój

13.07.2020

Koluszki: Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei udaremnili rozbój

Wczoraj wieczorem w Koluszkach patrol Straży Ochrony Kolei ujął jednego z dwóch mężczyzn, którzy próbowali dokonać rozboju na 56-letnim podróżnym. Sprawcy bili mężczyznę próbując mu zabrać bagaż. Dzięki błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy SOK poszkodowany nie doznał poważnych obrażeń.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj (12.07.br.) o godz. 18:15 na stacji kolejowej w Koluszkach. Funkcjonariusze SOK otrzymali zgłoszenie o trwającej bójce trzech mężczyzn na peronie pierwszym. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol SOK ujął jednego z napastników. Drugi sprawca zdołał zbiec na teren miasta.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze SOK ustalili, że oczekujący na pociąg 56-latek został napadnięty przez dwóch agresywnych mężczyzn, którzy siłą próbowali odebrać mu bagaż. Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji poszkodowany nie doznał poważnych obrażeń i zachował swoje mienie.

Ujęty sprawca, którym okazał 32-letni mieszkaniec Koluszek, został przekazany przez funkcjonariuszy Straży Ochrony  Kolei do dyspozycji funkcjonariuszy Policji z Komendy Powiatowej w Koluszkach, która prowadzi dalsze dochodzenie w sprawie.

RSS

Copyright 2022 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.