Koszalin: Ujęty sprawca kradzieży bagażu

20.03.2020

Koszalin: Ujęty sprawca kradzieży bagażu

Wczoraj wieczorem na stacji w Koszalinie funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli 21-letniego mężczyznę, który ukradł bagaż podróżnej wysiadającej z pociągu. Ujęty był poszukiwany przez Policję.

W dniu 19.03.2020 r. na stacji w Koszalinie funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei podczas wykonywania ustawowych zadań przy zabezpieczeniu składu pociągu rel.  Olsztyn – Szczecin, zauważyli młodego mężczyznę, który wyrwał bagaż wysiadającej podróżnej.

Patrol SOK natychmiast podjął pościg za sprawcą kradzieży. Jednocześnie za uciekającym złodziejem wybiegł funkcjonariusz SOK, który właśnie skończył służbę i udawał się pociągiem do domu. Po krótkim pościgu sprawca został ujęty.

Dzięki czujności oraz szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy SOK podróżna odzyskała swój bagaż. Jego wartość oszacowano na około 550 zł.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przekazali ujętego mężczyznę do dyspozycji Komisariatu II Policji w Koszalinie. Jak się okazało, 21-latek miał już konflikt z prawem i był poszukiwany przez prokuraturę rejonową w Szczecinku.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.