Kradł paliwo z wagonu-cysterny – wpadł w ręce funkcjonariuszy SOK

12.12.2018

Kradł paliwo z wagonu-cysterny – wpadł w ręce funkcjonariuszy SOK

Dziś w nocy podczas działań przeciw-kradzieżowych na stacji towarowej Malczyce funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK ujęli na gorącym uczynku sprawcę kradzieży oleju napędowego. Do chwili ujęcia sprawca zdążył już napełnić jeden baniak o pojemności 30 l.

Pracownicy Biura Bezpieczeństwa Ochrony Lotos zwrócili się do Straży Ochrony Kolei z prośbą o pomoc w związku z częstymi kradzieżami z wagonów-cystern przewożących paliwo. W nocy z 11 na 12 grudnia br. funkcjonariusze Grupy Operacyjno Interwencyjnej SOK z Komendy Regionalnej we Wrocławiu przeprowadzili działania przeciw-kradzieżowe w stacji Malczyce, gdzie w ostatnim czasie często dochodziło do kradzieży paliwa.

Podczas akcji o godz. 00:10 w nocy funkcjonariusze SOK ujęli na gorącym uczynku złodzieja paliwa z wagonu-cysterny. Do chwili ujęcia sprawca zdążył już napełnić jeden baniak o pojemności 30 l.

Jak się okazało, sprawcą kradzieży był 46-latek, który mieszka niedaleko stacji. Został przekazany wraz z odzyskanym paliwem do dyspozycji Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, gdzie obecnie trwają dalsze czynności w sprawie.

RSS

Copyright 2019 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.