Kradli sprzęty AGD z wagonów towarowych

09.11.2018

Kradli sprzęty AGD z wagonów towarowych

Wczoraj w Siemianowicach Śląskich Grupa Operacyjno-Interwencyjna SOK ujęła na gorącym uczynku jednego z trzech sprawców kradzieży sprzętów AGD z wagonów towarowych. Okazało się, że ujęty był poszukiwany do odbycia kary w areszcie.

W czwartek, 8 listopada br. funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK podczas patrolu szlaku kolejowego na odcinku Dąbrówka Mała – Siemianowice Śląskie zauważyli trzech mężczyzn, którzy kradli ze stojącego pociągu towarowego pralko–suszarki AGD. Złodzieje, na widok nadbiegającego patrolu SOK, rzucili się do ucieczki. Podczas pościgu funkcjonariusze ujęli jednego ze sprawców, pozostałych dwóch mężczyzn  zdołało zbiec z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze SOK zabezpieczyli jako dowody rzeczowe dwie pralko-suszarki, które sprawcy zdążyli wyjąć z wagonu do chwili przybycia patrolu. Sprawca został przekazany wezwanym na miejsce funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach śląskich do dalszych czynności.

Po sprawdzeniu danych osobowych zatrzymanego okazało się, że jest on osobą poszukiwaną przez miejscowy Sąd Rejonowy celem osadzenia w areszcie. Dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze w sprawie prowadzi KMP w Siemianowicach Śląskich.

RSS

Copyright 2019 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.