Kraków: Nożownik w rękach SOK

11.01.2019

Kraków: Nożownik w rękach SOK

Dziś w nocy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali mężczyznę, który ugodził nożem 60-latka. Ranny mężczyzna został opatrzony przez patrol SOK i zabrany do szpitala. Sprawcy grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dziś w nocy na stacji kolejowej Kraków Prokocim. Do patrolu Straży Ochrony Kolei zgłosił się mężczyzna, który oświadczył, że przed chwilą został ugodzony nożem. Poszkodowany w wyniku napaści miał ranę ciętą lewej ręki z której obficie krwawił. Funkcjonariusze SOK opatrzyli rannego 60-latka, oraz wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Poszkodowany podał rysopis sprawcy, oraz prawdopodobne miejsce w którym może się znajdować.

W wyniku podjętych działań, w jednym z wagonów stojących na stacji funkcjonariusze SOK odnaleźli zgodnego z rysopisem mężczyznę, który na widok patrolu podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu został ujęty. Podczas obszukania odzieży wierzchniej pod kątem niebezpiecznych narzędzi znaleziono przy sprawcy zakrwawiony nóż, który został zabezpieczony jako dowód w sprawie.

Jak ustalili funkcjonariusze SOK, do ugodzenia nożem doszło podczas kłótni między mężczyznami.

Ranny 60-latek został zabrany przez służby medyczne do jednego z krakowskich szpitali. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Patrol SOK przekazał ujętego sprawcę napaści przybyłym na miejsce funkcjonariuszom Komisariatu Policji VI w Krakowie. Obecnie trwają dalsze czynności dochodzeniowo –śledcze w sprawie.

Zgodnie z artykułem 159 Kodeksu Karnego za popełniony czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

RSS

Copyright 2019 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.