Łódź: grafficiarz wpadł na gorącym uczynku

25.02.2020

Łódź: grafficiarz wpadł na gorącym uczynku

Dziś w nocy w Łodzi funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji przeprowadzili wspólne działania mające na celu przeciwdziałanie niszczeniu mienia kolejowego. Podczas akcji zatrzymano na gorącym uczynku grafficiarza, który malował  wagon jednostki elektrycznej.

W nocy z poniedziałku na wtorek funkcjonariusze Łódzkiej Komendy SOK wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej oraz Komendy Miejskiej Policji w Łodzi przeprowadzili w stacji Łódź Kaliska akcję mająca na celu  przeciwdziałanie dewastacji taboru kolejowego.

Podczas obserwacji na terenie bocznicy kolejowej funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, malującego graffiti na wagonie jednostki elektrycznej. Sprawca został po chwili ujęty przez patrol Straży Ochrony Kolei. Do chwili ujęcia grafficiarz zdążył już pomalować wagon na powierzchni około 8 m². Jako dowody rzeczowe zabezpieczono dziewięć puszek z farbą w aerozolu.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przekazali sprawcę do dyspozycji Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi do dalszych czynności.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.