MCM na przejeździe kolejowym – Straż Ochrony Kolei ujęła dwóch kierowców

11.10.2017

MCM na przejeździe kolejowym – Straż Ochrony Kolei ujęła dwóch kierowców

Wczoraj na przejeździe kolejowym we Wrocławiu załoga Mobilnego Centrum Monitoringu prowadziła działania w ramach kampanii „Bezpieczny Przejazd”. Podczas przeprowadzonych interwencji ujęto dwóch kierowców nie posiadających wymaganych dokumentów do prowadzenia pojazdu.

We wtorek, 10 października br., funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei prowadzili działania w ramach kampanii „Bezpieczny Przejazd” na przejeździe kolejowo – drogowym we Wrocławiu. Działania prowadzone były przy użyciu nowoczesnego pojazdu wyposażonego w system kamer – Mobilnego Centrum Monitoringu.

W czasie akcji funkcjonariusze SOK podejmowali interwencje wobec osób nie stosujących się do obowiązujących przepisów. Tak też było w przypadku kierującej pojazdem 24 -letniej kobiety, która wjechała na przejazd kolejowy przy zamkniętych półrogatkach. Okazało się, że kobieta nie posiadała żadnych dokumentów: dowodu osobistego, prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego pojazdu. W związku z zaistniałą sytuacją funkcjonariusze SOK wezwali na miejsce patrol Policji.

Podczas oczekiwania na przyjazd Policji na przejazd kolejowy wjechał kolejny samochód osobowy omijając slalomem zamknięte półrogatki. Funkcjonariusze SOK podjęli interwencję wobec kierowcy. Podczas legitymowania okazało się, że kierujący pojazdem 22 –latek nie posiada ważnego przeglądu technicznego auta.

Za wjechanie na przejazd kolejowy przy zamkniętych zaporach Funkcjonariusze SOK ukarali nieostrożnych kierowców mandatami karnymi. W związku z brakiem dokumentów uprawniających do prowadzenia pojazdów sprawcy wykroczeń zostali przekazani funkcjonariuszom z Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole, gdzie prowadzone są dalsze czynności wyjaśniające.

Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei we Wrocławiu zapowiada kolejne kontrole na przejazdach kolejowo –drogowych.

RSS

Copyright 2018 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.