Niebezpieczna zabawa dzieci na torach

07.09.2017

Niebezpieczna zabawa dzieci na torach

Wczoraj o godzinie 18:00 na szlaku Zielona Góra - Bogaczów funkcjonariusze SOK ujęli grupę 3 nieletnich. Dzieci w wieku 6 -8 lat układały na szynach kamienie przed nadjeżdżającymi pociągami.

W środę wieczorem funkcjonariusz dyżurny Straży Ochrony Kolei w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie od maszynisty pociągu Przewozów Regionalnych relacji Jelenia Góra – Zielona Góra, który zatrzymał się przed przeszkodą z kamieni ułożoną na szynach. Obsługa pociągu usunęła przeszkodę, po czym pociąg odjechał do stacji przeznaczenia z 6 minutowym opóźnieniem.

10 minut później na miejscu pojawił się patrol Straży Ochrony Kolei. Funkcjonariusze zastali na miejscy grupę trzech nieletnich, który ponownie układali kamienie na torach. Funkcjonariusze SOK usunęli przeszkodę, oraz pouczyli dzieci o zagrożeniu dla ich własnego zdrowia i życia oraz że swoim lekkomyślnym zachowaniem stwarzają zagrożenie dla ruchu pociągów.

Patrol SOK przekazał dzieci do dyspozycji Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, gdzie prowadzone są dalsze czynności.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.