Niebezpieczne ,,zabawy”

13.05.2016

Niebezpieczne ,,zabawy”

Funkcjonariusze SOK zarejestrowali kilka przypadków układania przeszkód na torach. Dzieci były nieświadome czyhającego na nie niebezpieczeństwa i beztrosko bawiły się na torach. W obu sytuacjach konieczna okazała się interwencja SOK.
 

Wczoraj Posterunek SOK w Tłuszczu otrzymał zgłoszenie, że  na szlaku Małkinia - Zaręby Kościelne nieletni sprawcy układali przeszkody na torach. Maszynista pociągu relacji Warszawa Zachodnia – Białystok wykazał się refleksem i zdążył zatrzymać skład. Zabrał złom z szyn.

Wkrótce na miejscu zdarzenia pojawili się również SOK-iści. Funkcjonariusze podjęli działania, w wyniku których udało się ustalić i ująć nieletnich. Chłopcy przyznali się do winy.

Dzień wcześniej, tym razem w okolicach Poznania, operator Mobilnego Centrum Monitoringu zauważył, że dwójka dzieci układa kamienie i gałęzie w torach czynnych. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie, ujmując nieletnich.

Oprócz stworzenia zagrożenia w ruchu kolejowym dzieci przez lekkomyślność i brak wyobraźni naraziły się na poważne niebezpieczeństwo.  

Obie sprawy bada teraz policja.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.