Sprawca kradzieży ujęty przez Straż Ochrony Kolei

18.10.2022

Sprawca kradzieży ujęty przez Straż Ochrony Kolei

W dniu 14 października 2022 roku komendant zmiany Komendy Regionalnej SOK we Wrocławiu otrzymał telefoniczną informację o obecności osoby postronnej na obszarze kolejowym na szlaku Wrocław Brochów – Wrocław Główny. Skierowani na miejsce funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli sprawcę kradzieży ponad 18 metrów bieżących kabla do ogrzewania rozjazdów. 

W piątek 14 października br. w godzinach popołudniowych komendant zmiany Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK we Wrocławiu otrzymał informację telefoniczną o obecności w torach czynnych osoby postronnej wycinającej kable na szlaku Wrocław Brochów – Wrocław Główny. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK we Wrocławiu. 

Po przybyciu we wskazany rejon, mundurowi ujęli na gorącym uczynku mężczyznę, który wyciął ponad 18 metrów kabla do ogrzewania rozjazdów. 

Sprawcą kradzieży był 46. letni obywatel Mołdawii. Na miejsce wezwano patrol z Komisariatu Kolejowego Komendy Powiatowej Policji we Wrocławiu, któremu po przybyciu przekazano mężczyznę w celu przeprowadzenia dalszych czynności wyjaśniających.  

RSS

Copyright 2022 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.