Obywatele Indii z fałszywymi dokumentami

06.12.2017

Obywatele Indii z fałszywymi dokumentami

Wczoraj wieczorem na stacji w Rzepinie patrol Straży Ochrony Kolei podjął czynności legitymowania wobec dwóch obcokrajowców. Obywatele Indii posiadali podrobione wizy. Mężczyźni przyznali się, że sfałszowane dokumenty kupili w Indiach za 4000 euro.

5 grudnia b.r. funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei prowadzili patrol porządkowy na stacji osobowej w Rzepinie. Uwagę funkcjonariuszy wzbudzili dwaj mężczyźni o ciemnej karnacji, którzy na widok patrolu zaczęli się nerwowo zachowywać. Funkcjonariusze SOK wylegitymowali cudzoziemców, którzy okazali wizy uprawniające do przebywania na terytorium państw Unii Europejskiej.

Podczas przeprowadzonej analizy dokumentów okazało się, że wizy są podrobione. Legitymowani okazali się być obywatelami Indii. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami SOK mężczyźni przyznali się, że sfałszowane dokumenty kupili w Indiach za kwotę 4 000 euro.

Cudzoziemcy posługujący się fałszywymi wizami zostali ujęci przez patrol SOK i przekazani do dyspozycji funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Świecku, gdzie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Słubicach toczy się dalsze postepowanie w sprawie.

RSS

Copyright 2018 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.