Ogień w wagonie osobowym

13.02.2018

Ogień w wagonie osobowym

W poniedziałek, 12 lutego br. na stacji w Kostrzynie funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli grupę nieletnich, którzy zaprószyli ogień w wagonie. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy SOK nie doszło do spalenia wagonu.

Zabawa nieletnich mogła skończyć się pożarem. Wczoraj po południu funkcjonariusz dyżurny z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Kostrzynie otrzymał zgłoszenie o osobach postronnych, które weszły do wagonu osobowego stojącego w torach odstawczych. Na miejsce natychmiast skierował patrol SOK.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze SOK zastali czterech nieletnich, którzy dla zabawy zaprószyli ogień w wagonie, paląc papiery w kabinie WC oraz na siedzeniu. Funkcjonariusze błyskawicznie ugasili zaprószony ogień, nim zdążył się rozprzestrzenić. Sprawcy podłożenia ognia zostali ujęci. Byli to czterej chłopcy w wieku od 9 do 13 lat, mieszkańcy Kostrzyna.

Funkcjonariusze SOK przekazali nieletnich sprawców do dyspozycji funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kostrzynie, którzy prowadzą dalsze czynności.

RSS

Copyright 2019 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.