Okradali wagony z przewodów elektrycznych

21.05.2018

Okradali wagony z przewodów elektrycznych

Podczas weekendowych działań funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Krakowa ujęli dwóch sprawców kradzieży kabli pochodzących z wagonów osobowych. Łącznie odzyskano ponad 30 metrów skradzionych przewodów elektrycznych.

Stacja Kraków Prokocim jest stale patrolowana przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei.  W sobotę uwagę funkcjonariuszy zwrócił mężczyzna niosący w ręku przewody elektryczne. Na widok patrolu sprawca porzucił łup i podjął próbę ucieczki.

Po krótkim pościgu funkcjonariusze SOK ujęli mężczyznę, który w wyniku podjętych przez patrol czynności przyznał się do włamania do wagonów osobowych z których ukradł instalację elektryczną. Funkcjonariusze zabezpieczyli 20 metrów przewodów aluminiowych i miedzianych oraz narzędzia, którymi posługiwał się sprawca.

Podobne zdarzenie miało miejsce w niedzielę wieczorem, gdy podczas patrolu funkcjonariusze SOK ujęli na gorącym uczynku mężczyznę, który wycinał przewody miedziane spełniające w wagonach funkcje piorunochronu. Jako dowody rzeczowe zabezpieczono narzędzia oraz 11 metrów przewodów uziemiających.

Funkcjonariusze SOK przekazali sprawców kradzieży wraz z zabezpieczonymi dowodami rzeczowymi do dyspozycji II Komisariatu Policji w Krakowie, gdzie prowadzone są dalsze czynności.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.