Okradł kierownika pociągu - wpadł w ręce Straży Ochrony Kolei

09.10.2017

Okradł kierownika pociągu - wpadł w ręce Straży Ochrony Kolei

Dzisiejszej nocy na stacji w Koszalinie funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli po krótkim pościgu mężczyznę, który okradł kierownika pociągu. Patrol odzyskał dwie torby służbowe, w których znajdowały się ważne dokumenty i urządzenia o łącznej wartości 10 000 zł.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w stacji Koszalin. Funkcjonariusze SOK zauważyli na peronie pierwszym mężczyznę, który wybiegł z pociągu z dwiema skradzionymi torbami służbowymi kierownika pociągu. Reakcja patrolu była natychmiastowa. Po krótkim pościgu mężczyzna został ujęty.

Jak się później okazało, sprawca dokonał kradzieży z przedziału służbowego kierownika pociągu w chwili, gdy kierownik odwrócił się, aby zdać dokumentację służbową maszyniście. Funkcjonariusze SOK odzyskali skradzione torby i przekazali je właścicielowi. Znajdowały się w nich cenne przedmioty, m.in. mobilna kasa fiskalna, bilety, radiotelefon, tablet, oraz dokumentacja służbowa. Łączna wartość skradzionego mienia to około 10 000 zł.

Funkcjonariusze SOK przekazali ujętego sprawcę kradzieży przybyłemu na miejsce patrolowi z II Komisariatu Policji w Koszalinie, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

RSS

Copyright 2018 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.