Patrol Straży Ochrony Kolei wyciągnął mężczyznę spod pociągu

04.10.2017

Patrol Straży Ochrony Kolei wyciągnął mężczyznę spod pociągu

Wiele szczęścia miał 26-latek, którego wczoraj rano wyciągnęli spod pociągu osobowego funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Mężczyzna bez widocznych obrażeń ciała został przewieziony do najbliższego szpitala na obserwację.

Do tego groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj na stacji Szczecin Główny, kilka minut przed godziną 4:00. Maszynista pociągu relacji Szczecin Główny – Kraków Główny uruchomił nagłe hamowanie pociągu, gdy zauważył leżącego na torach twarzą do ziemi mężczyznę. Gdy skład wyhamował, mężczyzna znalazł się bezpośrednio pod podwoziem pociągu.

Po chwili na miejsce przybył patrol Straży Ochrony Kolei. Funkcjonariusze SOK udzielili mężczyźnie pomocy, wyciągając go spod pociągu, oraz wzywając pogotowie ratunkowe.

Lekarz pogotowia ratunkowego, po dokonaniu wstępnych oględzin nie stwierdził widocznych obrażeń ciała. Mężczyzna, od którego czuć było woń alkoholu oświadczył podczas rozmowy z funkcjonariuszami SOK, że nie posiada skłonności samobójczych i nie pamięta w jaki sposób znalazł się na torach. Został zabrany przez pogotowie ratunkowe do Szpitala Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie na obserwację.

RSS

Copyright 2018 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.