Piekary Śląskie: 25-latek z Bytomia znowu w rękach SOK

25.07.2019

Piekary Śląskie: 25-latek z Bytomia znowu w rękach SOK

Po raz trzeci w tym miesiącu w ręce funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei wpadł złodziej paliwa z wagonów cystern w Piekarach Śląskich. Minionej nocy funkcjonariusze SOK ujęli na gorącym uczynku 25-latka, który kradł paliwo z wagonu cysterny. Tego samego, co w zeszłym tygodniu.

Minionej nocy funkcjonariusze Grupy Operacyjno – Interwencyjnej SOK prowadzili działania prewencyjne na stacji towarowej w Piekarach Śląskich. Regularne patrole w rejonie stacji mają na celu przeciwdziałanie procederom kradzieży paliwa z wagonów cystern stojących na terenie stacji.

Podczas przeprowadzonych działań funkcjonariusze SOK ujęli na gorącym uczynku kradzieży paliwa mężczyznę, który zdążył już napełnić dwa kanistry o łącznej pojemności 50 l.

Jak się okazało, ujęty mężczyzna to „stary znajomy” funkcjonariuszy SOK. 25-letni mieszkaniec Bytomia wpadł w ręce patrolu SOK tydzień temu w tym samym miejscu. Tak jak poprzednio, został przekazany do dyspozycji Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich do dalszych czynności.

Straż Ochrony Kolei będzie kontynuować działania prewencyjne na terenie stacji.

RSS

Copyright 2019 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.