Piekary Śląskie: kolejny złodziej paliwa ujęty przez SOK

18.07.2019

Piekary Śląskie: kolejny złodziej paliwa ujęty przez SOK

Wczoraj o godz. 22:00 w Piekarach Śląskich funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli na gorącym uczynku 25-latka, który kradł paliwo z wagonu cysterny. Do chwili ujęcia mężczyzna zdążył napełnić dwa kanistry o łącznej pojemności 40 l.

Wczoraj, 17 lipca br. funkcjonariusze SOK z Posterunku w Tarnowskich Górach podczas patrolu stacji Piekary śląskie zauważyli mężczyznę, który spuszczał paliwo z wagonu cysterny. Na widok patrolu sprawca podjął próbę ucieczki, został jednak ujęty po krótkim pościgu.

Funkcjonariusze SOK zabezpieczyli jako dowody rzeczowe dwa kanistry o pojemności 20 litrów każdy, które sprawca kradzieży zdążył napełnić do chwili ujęcia. Funkcjonariusze SOK przekazali ujętego, 25-latka do dyspozycji Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich.

Dwa tygodnie temu na tej samej stacji funkcjonariusze SOK ujęli na kradzieży paliwa 44-letniego mężczyznę. Obydwaj są mieszkańcami Bytomia.

W 2018 roku doszło do 442 kradzieży z taboru kolejowego powodując straty na kwotę ponad 2 mln zł. Funkcjonariusze SOK ujęli w tym czasie 80 sprawców kradzieży związanych z taborem kolejowym.

RSS

Copyright 2019 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.