Pijany kierowca ujęty przez patrol SOK

24.07.2017

Pijany kierowca ujęty przez patrol SOK

W piątek o godzinie 2:20 funkcjonariusze SOK z Posterunku w Dęblinie podjęli pościg za kierowcą, który na widok oznakowanego samochodu służbowego podjął próbę ucieczki. Okazało się, że prowadził auto pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy w nocy z piątku na sobotę patrolowali szlak kolejowy na odcinku Okrzeja – Stawy zauważyli samochód marki Volkswagen Golf 3, którego kierowca na widok oznakowanego samochodu służbowego gwałtownie skręcił w boczną drogę i zaczął uciekać przez las.

Po kilku kilometrach pościgu sprawca zatrzymał się w pobliskich krzakach. Kierowca i pasażer siedzący z przodu zbiegli do lasu. Na tylnym siedzeniu samochodu funkcjonariusze SOK zastali dwóch młodych mężczyzn w wieku 16 i 21 lat. Czuć było od nich silną woń alkoholu. Osoby te nie zgłaszały żadnych obrażeń ciała patrolowi SOK.

O godzinie 3:10 na miejsce przybyli funkcjonariusze Policji z Komendy Powiatowej w Rykach. Chwile później na miejsce zdarzenia powrócił kierowca –mężczyzna w wieku 21 lat, którego stan wyraźnie wskazywał na spożycie dużych ilości alkoholu. W samochodzie znajdowały się 3 telefony komórkowe, kilkanaście piw oraz portfel, w którym znaleziono dowód osobisty czwartej osoby, która zbiegła.

Funkcjonariusze SOK przekazali ujętych wraz z zabezpieczonym samochodem do dyspozycji Komendy Powiatowej Policji w Rykach, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.