PKP Tarnów: Funkcjonariusze SOK ujęli nożownika

29.11.2018

PKP Tarnów: Funkcjonariusze SOK ujęli nożownika

Dziś rano na stacji PKP Tarnów 30-letni mężczyzna ugodził nożem w szyję podróżnego, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK błyskawicznie ujęli napastnika. Ranny podróżny został przewieziony w stanie ciężkim do szpitala.

Do dramatycznego zdarzenia doszło dziś rano na stacji PKP Tarnów. O godz. 8:05 Funkcjonariusz dyżurny SOK w Tarnowie odebrał zgłoszenie o ataku nożownika, który zadał podróżnemu cios nożem w szyję, powodując rozległą ranę ciętą. Napastnik zbiegł z miejsca zdarzenia. Zgłaszający podał rysopis sprawcy. Po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny natychmiast wezwał pogotowie ratunkowe i skierował patrol Straży Ochrony Kolei.

Na miejscu zjawili się funkcjonariusze Grupy Operacyjno–Interwencyjnej SOK, którzy błyskawicznie odszukali i obezwładnili napastnika. Ujęty 30-letni mężczyzna był pod wpływem środków odurzających i bardzo agresywny. Funkcjonariusze ujęli nożownika przy wykorzystaniu środków przymusu bezpośredniego. W kieszeni mężczyzny znaleziono zakrwawiony nóż.

Pogotowie zabrało poszkodowanego podróżnego do szpitala św. Łukasza w Tarnowie. Funkcjonariusze SOK przekazali 30-letniego sprawcę napaści do dyspozycji Komisariatu Policji Tarnów Centrum, gdzie obecnie trwają dalsze czynności.

RSS

Copyright 2019 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.