Podczas akcji „Bezpieczny Piątek” Funkcjonariusze SOK ujęli kierowcę bez uprawnień

13.07.2021

Podczas akcji „Bezpieczny Piątek” Funkcjonariusze SOK ujęli kierowcę bez uprawnień

Dnia 09.07.2021 r. funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Łodzi podczas akcji „Bezpieczny Piątek” wylegitymowali kierującego pojazdem, który wjechał na przejazd, gdy sygnalizacja świetlna informowała o zbliżającym się pociągu. Podczas dalszych czynności okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd bez wymaganych uprawnień.  

W piątek 9 lipca br. funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Łodzi wraz z funkcjonariuszami Policji i pracownikami PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizowali zadania w ramach akcji „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko” na przejeździe kolejowo-drogowym w miejscowości Łódź Andrzejów. W trakcie działań patrol SOK zatrzymał mężczyznę kierującego pojazdem marki Seat, który ignorując sygnał świetlny o zbliżającym się pociągu nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowo – drogowym.

Podczas legitymowania funkcjonariusze SOK zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie kierującego pojazdem. Po sprawdzeniu w bazie danych przez funkcjonariuszy Policji z  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi okazało się, że legitymowany przez funkcjonariuszy SOK 29-latek ma zatrzymane prawo jazdy z uwagi na popełnione wcześniej wykroczenia.

Mężczyzna został przekazany do dyspozycji funkcjonariuszy Policji z Komendy Miejskiej Policji celem dalszego postępowania.

 

 

RSS

Copyright 2022 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.