Podczas akcji przeciwko złodziejom we Wrocławiu padły strzały ostrzegawcze

30.12.2016

Podczas akcji przeciwko złodziejom we Wrocławiu padły strzały ostrzegawcze

Czterej sprawcy okradali lokomotywy towarowe w stacji Wrocław Brochów. Łupem sprawców padło kilka chłodnic. Wspólne działania wrocławskich funkcjonariuszy SOK i Policji zakończyły się powodzeniem – ujęto jednego ze złodziei i odzyskano skradziony sprzęt.

We wtorek, 27 grudnia br., na terenie stacji towarowej  Wrocław Brochów doszło do kradzieży chłodnic z lokomotyw. Interweniującemu patrolowi policji wsparcia udzielali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej we Wrocławiu. Ok. godz. 23:45 przy drodze dojazdowej do stacji Wrocław Brochów od strony miejscowości Radwanice funkcjonariusze zauważyli czterech podejrzewanych o kradzież mężczyzn. Podczas pościgu za sprawcami konieczne okazało się oddanie strzałów ostrzegawczych.

Wspólne działania SOK i Policji doprowadziły do odzyskania siedmiu skradzionych chłodnic oraz ujęcia jednego ze sprawców. Niestety, pozostałych trzech zbiegło z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze zabezpieczyli także dwa wózki ręczne z narzędziami wykorzystanymi do demontażu i kradzieży chłodnic. Przy lokomotywie znaleziono jeszcze jedną chłodnicę, której sprawcy nie zdążyli przetransportować ze stacji przed pojawieniem się patrolu.

Teraz sprawą zajmuje się Komisariat Kolejowy Policji we Wrocławiu Brochów.

 

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.