Podczas ucieczki sprawca kradzieży próbował najechać na funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei

09.04.2021

Podczas ucieczki sprawca kradzieży próbował najechać na funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei

Do niecodziennego zdarzenia doszło w dniu 03.04.2021 r. na szlaku Tarnowskie Góry - Miasteczko Śląskie. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei podjęli interwencję wobec mężczyzny, który dokonał kradzieży około 800 kg węgla. Na widok mundurowych sprawca kradzieży próbując odjechać samochodem z miejsca zdarzenia próbował potrącić jednego z funkcjonariuszy.

W sobotę 3 kwietnia br. Funkcjonariusze SOK pełniąc służbę w zmotoryzowanym patrolu na szlaku Tarnowskie Góry - Miasteczko Śląskie o godzinie 06:50 zauważyli mężczyznę, który ładował worki z węglem do samochodu dostawczego marki Opel. Mundurowi natychmiast podjęli interwencję. Na widok funkcjonariuszy SOK mężczyzna pośpiesznie wsiadł do samochodu próbując odjechać z miejsca zdarzenia i nie reagując na wezwania do zatrzymania pojazdu usiłował najechać na  jednego z interweniujących funkcjonariuszy SOK. W trakcie dalszej ucieczki  uszkodził dwa znaki drogowe.

Po krótkim pościgu Funkcjonariusze SOK na terenie Bytomia ujęli uciekiniera, którym okazał się 34- letni mieszkaniec Bytomia  i przekazali funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Podczas prowadzonych czynności w samochodzie sprawcy zabezpieczono 16 worków węgla tj. około 800 kg.

RSS

Copyright 2021 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.