Posiadacze narkotyków ujęci przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

11.06.2021

Posiadacze narkotyków ujęci przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

W dniach 02.06. oraz 08.06.2021r. Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Gdańsku ujęli łącznie sześć osób posiadających narkotyki. W ciągu zaledwie jednego tygodnia mundurowi znaleźli przy ujętych osobach łącznie około 23 gramy narkotyków.

W środę 2 czerwca br. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Gdańsku podczas wspólnego patrolu z Funkcjonariuszem z III Komisariatu Policji Gdańsk Wrzeszcz podjęli interwencję w stosunku do trzech podejrzanie zachowujących się mężczyzn przebywających na stacji Tczew przy rampie rozładunkowej.

Podczas interwencji okazało się, że  mężczyźni posiadają przy sobie  11 foliowych zawiniątek (10 gram) z suszem roślinnym oraz 3 woreczki strunowe (4 gramy) z proszkiem koloru białego. Wg oświadczenia  zatrzymanych znalezione woreczki zawierały marihuanę oraz amfetaminę. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Tczewie.  

Niecały tydzień później, we wtorek 8 czerwca, funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Gdańsku podczas patrolu szlaku Pruszcz Gdański - Gdańsk Południowy zauważyli zaparkowany w pobliżu torów samochód oraz trzech mężczyzn, którzy starali się zasłonić otwarty bagażnik samochodu. W trakcie interwencji jeden z mężczyzn spróbował uciec z miejsca zdarzenia, jednak po krótkim pościgu został ujęty przez funkcjonariuszy SOK. Na miejsce wezwano patrol z I Komisariatu Policji Gdańsk Orunia oraz techników kryminalistyki, którzy po przybyciu ujawnili przy osobach ujętych około 6 gram marihuany oraz około 3 gramy amfetaminy.

Dalsze czynności  sprawie prowadzą funkcjonariusze z I Komisariatu Policji Gdańsk Orunia.

RSS

Copyright 2022 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.