Poznań Główny: Funkcjonariusze SOK ujęli nożownika

21.06.2018

Poznań Główny: Funkcjonariusze SOK ujęli nożownika

W środę (20.06.2018) na stacji Poznań Główny funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli mężczyznę, obywatela Gruzji, który ranił nożem dwóch podróżnych. Okazało się, że poszkodowani stanęli w obronie kobiety, której napastnik ukradł portfel.

Do incydentu doszło wczoraj około godziny 21:30 na dworcu Poznań Główny. Patrol SOK pełniąc służbę na peronie pierwszym zauważył mężczyznę wybiegającego z tunelu a za nim dwóch kolejnych, którzy krzyczeli „łapać go, on ma nóż”. Funkcjonariusze SOK błyskawicznie ujęli mężczyznę przy użyciu dźwigni obezwładniających i kajdanek. Podczas czynności ujęcia mężczyźnie wypadł z kieszeni nóż.

Funkcjonariusze SOK podjęli czynności służbowe podczas których okazało się, że ujęty przed chwilą ranił nożem dwóch podróżnych, do których patrol SOK wezwał natychmiast pogotowie ratunkowe. Poszkodowani mieli rany kłute i cięte nóg, ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jeden z poszkodowanych został opatrzony na miejscu, drugiego ratownicy medyczni zabrali do szpitala.

W toku dalszych czynności okazało się, że ujęty obywatel Gruzji ukradł wcześniej portfel podróżnej. Obecni na miejscu świadkowie zdarzenia zainterweniowali i udało się im odzyskać skradzioną własność, doszło jednak do szarpaniny w czasie której pozbawiony łupu złodziej użył noża a następnie próbował zbiec z miejsca zdarzenia. Na szczęście w pobliżu był patrol Straży Ochrony Kolei.

Ujęty napastnik został przekazany do dyspozycji Komisariatu Policji Poznań Wilda. Trwają dalsze czynności wyjaśniające w sprawie.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.