Poznań Główny: Patrol SOK ujął sprawcę rozboju

20.02.2020

Poznań Główny: Patrol SOK ujął sprawcę rozboju

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli na dworcu Poznań Główny 27-letniego sprawcę rozboju na nieletnim. Poszkodowany 16-latek został pobity i okradziony z rzeczy osobistych, pieniędzy i dokumentów. Dzięki interwencji patrolu SOK chłopak odzyskał swoje rzeczy, a sprawca poniesie konsekwencje.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 22:30 na dworcu Poznań Główny. Patrol Straży Ochrony Kolei otrzymał zgłoszenie od kierowniczki pociągu rel. Poznań Główny – Piła z prośbą o interwencje. Po przybyciu na miejsce kierowniczka pociągu wskazała funkcjonariuszom młodego mężczyznę, który chował się w składzie pociągu. 16-latek był bardzo przestraszony.

Funkcjonariusze SOK przeprowadzili rozmowę z nieletnim, podczas której oświadczył, że został pobity i okradziony przez dwóch mężczyzn w wieku około 30 lat.

Według relacji poszkodowanego sprawcy bili go po twarzy, następnie pod groźbą dalszego bicia wymusili na nim oddanie telefonu komórkowego oraz portfela wraz z dokumentami, kartą bankomatową i gotówką w kwocie 100 zł. Zabrali mu również bluzę i czapkę w które był ubrany. Grożąc pobiciem zmuszali nieletniego do spożywania alkoholu i palenia marihuany, wymusili na nim również dokonanie aktu wandalizmu. Kiedy chłopakowi udało się uciec, schował się w pociągu stojącym na stacji.

Funkcjonariusze SOK udali się wraz z poszkodowanym 16-latkiem na poszukiwania sprawcy. O godz. 23:00 funkcjonariusze SOK ujęli wskazanego przez poszkodowanego mężczyznę, jednego z dwóch sprawców rozboju. Po chwili na miejsce przybył patrol z Komisariatu Policji Poznań Wilda. Podczas przeszukania ujawniono przy ujętym wszystkie skradzione poszkodowanemu rzeczy.

Dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze w sprawie prowadzi Komisariat Policji Poznań Wilda.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.